Dobrodošli na stranice HSS-a koje prate europsko prvenstvo u streljaštvu, Maribor 2015.

Hrvatski streljački savez sudjeluje u susjednoj Sloveniji na europskom prvenstvu u streljaštvu sa velikim brojem natjecatelja u disciplinama malokalibarskog i velikokalibarskog oružja te u disciplinama letećih meta. Čak 31 natjecatelj ostvariti će ukupno 40 nastupa, a posebnost ovog prvenstva očituje se kroz mogućnost ostvarivanja plasmana na olimpijske igre u Rio de Janeiro (Brazil). Hrvatski strijelci i treneri očekuju da će neki uspjeti ostvariti taj plan, a do sada Hrvatska ima troje strijelaca na olimpijskim igrama i to:

  • Snježana Pejčić (MK puška - trostav)
  • Josip Glasnović (leteće mete - trap)
  • Valentina Gustin (zračna puška)
image1

Nastupi hrvatskih strijelaca na europskom prvenstvu nalaze se niže u tablici, a prvi strijelci kreću na EP u nedjelju, 19.07.2015. Ovdje je lista sa podacima kada strijelci dolaze u Maribor.

Raspored natjecanja po danima i disciplinama.

Prvi nastupi naših strijelaca krenuli su osrednje sa nekoliko odličnih rezultata. Ivana Babić je u disciplini 50 metara puška, trostav ostvarila odličan plasman i rezultat. 574 pogođena kruga dovela su je nadomak finala u konkurenciji juniorki, osvojila je visoko 9. mjesto. U eliminacijama 50 metara puška, ležeći stav Bojan Đurković je odgađao odličan rezultat što je prije sutrašnjih kvalifikacija odličan pokazatelj. Ostali naši strijelci gađali su u granicama mogućnosti i vremenskih uvjeta gdje se neki nisu u potpunosti snašli. Sutra je nastavak natjecanja, a u kvalifikacijama ležećeg stava za muške očekujemo dobre vijesti.

 

 

Discipline i dan kada nastupaju hrvatski strijelci na EP-u

 

50 metara puška 3x20 (trostav – juniorke): Marta Zeljković, Ivana Babić i Danijela Vukadin,

  • 20.07.2015. – PET (9:30-11:00)
  • 21.07.2015. – KVAL. (9:45-11:30), FINAL. (12:30), PROGL. (14:00)

50 metara puška 60 ležeći – juniorke: Marta Zeljković,

  • 22.07.2015. – PET (16:00-16:50)
  • 23.07.2015. – KVAL. (14:40-15:30), PROGL. (16:30)

50 metara puška 3x40 (trostav – juniori): Borna Petanjek, Marin Čerina i Andrija Mikuljan,

  • 22.07.2015. – PET (11:30:14:00)
  • 23.07.2015. – KVAL (9:45-12:30), FINAL. (13:45), PROGL. (15:15)

50 metara puška 60 ležeći – juniori: Borna Petanjek, Marin Čerina i Andrija Mikuljan,

  • 24.07.2015. – PET (13:00-14:00)
  • 25.07.2015. – KVAL. (14:45-15:35), FINAL. (17:00), PROGL. (18:30)

50 metara puška 3x20 (trostav – seniorke): Snježana Pejčić, Tanja Perec, Sandra Pavlić,

  • 20.07.2015. – PET (14:00-16:00)
  • 21.07.2015. – KVAL. (12:30-14:15), FINAL. (15:30), PROGL. (17:00)

50 metara puška 60 ležeći – seniorke: Snježana Pejčić, Sandra Pavlić,

  • 22.07.2015. – PET (14:30-15:20)
  • 23.07.2015. – KVAL. (13:10-14:00), PROGL. (15:15)

50 metara puška 3x40 (trostav – seniori): Petar Gorša, Bojan Đurković,

  • 23.07.2015. – PET (16:00-18:30)
  • 24.07.2015. – KVAL.(9:45-12:30), FINAL. (14:00), PROGL. (15:30)

50 metara puška 60 ležeći – seniori: Petar Gorša, Bojan Đurković, Ivica Štritof,

  • 20.07.2015. – PET/ELIM. (11:30-14:00)
  • 21.07.2015. – ELIM. (15:15-17:55)
  • 22.07.2015. – KVAL. (9:45-10:35), FINAL (12:00), PROGL. (13:30)

50 metara pištolj – juniori: Leon Luka Ćelić, Ante Krišto, Dario Mance,

  • 24.07.2015. – PET (15:00-16:30)
  • 25.07.2015. - KVAL. (9:45-11:15), FINAL. (12:30), PROGL. (14:00)

50 metara pištolj – seniori: Darko Sunko, Vlado Cindrić, Uroš Kačavenda,

  • 24.07.2015. – PET (17:00-18:30)
  • 25.07.2015. – KVAL. (12:15-13:45), FINAL. (15:00), PROGL. (16:30)

25 metara pištolj – juniori: Leon Luka Ćelić,

  • 28.07.2015. – PET (9:30-11:30)
  • 29.07.2015. – PREC. (9:30----), BRZO, (11:30----), PROGL. (13:30)

25 metara pištolj, brzo gađanje – seniori: Saša Špirelja,

  • 25.07.2015. – PET (15:00-18:00)
  • 26.07.2015. – KVALIF 1. (14:33----)
  • 27.07.2015. – KVALIF 2. (14:33----), FINAL. (15:00), PROGL. (16:30)

25 metara pištolj – seniorke: Vlatka Pervan,

  • 22.07.2015. – PET (9:30-13:15)
  • 23.07.2015. – PRECIZNO (9:30-11:20) – BRZO (13:00-14:33), FINAL. (16:30), PROG. (18:00)

300 metara puška – seniori: Josip Kuna,

  • 26.07.2015. – OFF. TREN. (9:30-13:30), PET (15:30-18:00)
  • 27.07.2015. – ELIMINACIJE (9:45-12:45)
  • 28.07.2015. – KVALIF. (9:45-10:45), PROGL. (12:00)

trap – juniori: Ivan Karabalić, Ivan Bastalec, Josip Kalisar,

  • 27.07.2015. – PET (9:30-16:30)
  • 28.07.2015. – KVAL, 75 META (9:30-16:30)
  • 29.07.2015. – KVAL, 50 META (9:30-14:00), S-OFF (14:30), FINAL. (15:15), PROGL. (18:45)

trap – seniori: Giovanni Cernogoraz, Josip Glasnović, Anton Glasnović,
MQS: Kristijan Kancelar, Marko Germin.

  • 27.07.2015. – PET (9:30-16:30)
  • 28.07.2015. – KVAL, 75 META (9:30-16:30)
  • 29.07.2015. – KVAL, 50 META (9:30-14:00), S-OFF (14:30), FINAL. (15:15), PROGL. (18:45)

trap – seniorke: Una Sedmak,

  • 25.07.2015. – PET (9:30-13:30)
  • 26.07.2015. – KVAL. (9:30-15:00), FINAL. (17:15), PROGL. (18:45)

trap – juniorke: Sara Marija Gmižić,

  • 25.07.2015. – PET (09:30-13:30)
  • 26.07.2015. – KVAL. (9:30-15:00), FINAL. (17:15), PROGL. (18:45)